донація яйцеклітин
Донація яйцеклітин та коли варто нею скористатися
 1. Донація яйцеклітин. Основне
 2. Покази до програми донації яйцеклітин:
 3. Як відбувається
Донація яйцеклітин. Основне

Донація яйцеклітин – це один з методів допоміжних репродуктивних технологій.

Ця процедура дозволена на законному рівні згідно з наказом №787 МОЗ України.

Донора яйцеклітин ми ретельно підбираємо відповідно до українського законодавства.

Тобто, це молода, здорова жінка віком від 18 до 30 років, що має здорову дитину, яку ми повністю обстежуємо (загально-клінічно та генетично), немає фізичних, психічних, спадкових захворювань та шкідливих звичок.

Донація в Україні є анонімною, парі яка обирає донора не надається жодної особистої інформації. І навпаки – донор не знає,  коли і ким буде використано її яйцеклітини. Є можливість підібрати донора по фенотипічним ознакам (зріст, статура, колір очей, колір волосся), групі крові та резус фактору.

Завдяки програмі донації яйцеклітин стати матір`ю можуть жінки, чиї яйцеклітини з певних причин не підходять для запліднення, але загалом репродуктивна система функціонує нормально.

Покази до програми донації яйцеклітин:

 • Аномалії розвитку статевих органів
 • Стан після хіміотерапії
 • Менопауза
 • Виснаження яйників
 • Стан після оперативних втручань на яйниках
 • Низька якість яйцеклітин
 • Кілька невдалих спроб ЕКЗ
 • Ризик передачі спадкових захворювань, пов'язаних зі статтю

Як відбувається

В таких випадках донорські яйцеклітини, запліднюють сперматозоїдами чоловіка та культивуються до стадії бластоцисти. Майбутня мама проходить підготовку, яка полягає у вживанні препаратів, що стимулюють ендометрій.   А потім очікується найважливіший етап – перенесення ембріона в матку пацієнтки. При цьому відбирається ембріон найкращої якості, інші ембріони ми кріоконсервуємо, для подальшого їх використання.

При позитивному тесті на вагітність, пацієнтка повинна продовжувати прийом ліків до 12 тижнів вагітності з поступовим зниженням доз препаратів, до повної відміни. По закінченню курсу лікування організм жінки сам починає виробляти необхідну кількість гормонів. 

Програма з використанням донорських яйцеклітин має вищі шанси на успіх, ніж у разі звичайного ЕКЗ, оскільки донори – молоді здорові жінки, які перебувають на піку своєї фертильності.

 Програма донації яйцеклітин для деяких пар це єдиний ефективний спосіб, який дає можливість зачати і народити дитину. На практиці, ця програма, дає відмінні результати в боротьбі з безпліддям.

Надія-Львів репродуктолог
Виникло питання?
Заповніть форму і наші координатори зв'яжуться з Вами найближчим часом