Жіноча консультація

Кольпоскопія

Кольпоскопія – це метод огляду слизової оболонки шийки матки за допомогою оптичного приладу кольпоскопу при використанні додаткового освітлення. Ця процедура є абсолютно безболісною та безпечною навіть для вагітних у першому триместрі (якщо не проводилась планово перед заплідненням). ЇЇ проводять з метою виявлення аномальних клітин, триває вона 10-15 хвилин.
У багатьох країнах світу кольпоскопія є «золотим стандартом» обстеження пацієнтів. У клініці «Надія Львів» для проведення дослідження використовують кольпоскоп SCANER. Він обладнаний цифровою відеосистемою із розширеними можливостями високоякісного збільшення зображення. Це забезпечує найбільш точну ранню діагностику та лікування шийки матки. Шийку матки лікар обробляє розчинами, що містять оцтову кислоту. Такі розчини викликають локальне звуження кровоносних судин, завдяки чому лікар може краще оцінити стан шийки матки. Після цього лікар наносить йодовмісний розчин Люголя. Результатом цієї процедури є те, що здорові клітини зафарбовуються у темний колір, а клітини із патологічними змінами залишаються не зафарбованими.
Основним завданням кольпоскопії є виявлення вогнища ураження, проведення загального аналізу стану слизової оболонки шийки матки і піхви.
Ця процедура дає можливість виявити підозрілі ділянки тканини, помітити зміни на ранніх стадіях, коли можна швидко призначити ефективне лікування та зберегти жіноче здоров’я і життя.
Показами до проведення кольпоскопії є:
 • тривалі болі внизу живота, кровотечі;
 • свербіж і виділення з піхви;
 • біль і виділення під час, а також після статевого акту;
 • збій циклу;
 • часті запальні захворювання репродуктивних органів;
 • ерозія шийки матки;
 • підозри на онкологію.
 • Кольпоскопію обов’язково призначають при плануванні зачаття і підготовці до екстракорпорального запліднення.
  Кольпоскопія підготовка: для цієї процедури пацієнтці спеціально готуватися не потрібно. Проте не можна використовувати перед дослідженням вагінальні лікарські та гігієнічні засоби.

  Запис на прийом

  Заповніть форму і наші координатори зв'яжуться з Вами найближчим часом